שיפוץ בניין – שיפוץ בזול. למה לא?

שיפוץ בניין

שיפוץ בזול. למה לא?

שיפוץ בניין סיבות שונות ומגוונות מובילות אותנו לחשוב שהגיעה השעה לשפץ. בלאי של הבית, שינויים במבנה המשפחתי, ילדים שבגרו או תינוק חדש, וגם המודעות הגוברת לעיצוב הבית, הצורך להתעדכן, מביאים אותנו להחלטה לשפץ את הבית ולחדש את פניו. אנחנו מוצפים בשפע של מידע והצעות בתחום השיפוץ והבניה, הצעות מפנקות של נוחות ויוקרה, ופרסומים רבים על שלל חידושים.

סגנון החיים שלנו מעלה את הצורך בדירה נאה, נוחה ומרווחת. הבית או העסק הוא הפנים שלנו. אנו מארחים משפחה, חברים ולקוחות, ואנו רוצים להרגיש בנוח עם הנכס שלנו המבטא אותנו ואת מצבנו. אומרים שאדם נמדד בכוסו, בכיסו ובכעסו, ואנו אומרים שגם בנכסו. אך עם זאת, יוקר המחיה מביא אותנו לחפש את ההצעה הזולה לשיפוץ, כדי שנוכל להשיג כמה שיותר, ולשלם כמה שפחות. כולנו בסופו של דבר רוצים לשפץ בזול.

פער מחירים בין תכנית שיפוצים אחת לבין תכנית אחרת, המיועדת לאותו הנכס, יכול להיות אדיר, ולהגיע להפרש של עשרות אלפי שקלים. איך זה ייתכן? ולמה בעצם לא להעדיף את ההצעה הזולה ביותר?

ממה עלינו להיזהר בשיפוץ זול?

שיפוץ בניין  כשקבלן מתמחר הצעת מחיר ללקוח הוא לוקח בחשבון-

חומרי גלם –  אם קבלן רוצה להוזיל הוא יחסוך בחומרים. הלקוח יקבל חומרים שנראים טוב, אך הם לא יחזיקו מעמד לאורך זמן. הריצוף הזול נראה יפה כמו הריצוף היקר בחנות, אולם כעבור שנה נמצא את האריחים "פצועים", עם כתמים וכדומה. כך גם לגבי כל חומר גלם אחר. ההכרה בערך החומרים תגיע עם ההתנסות בנכס לאורך השנים שלאחר השיפוץ.

עלות שכר לאנשי המקצוע – כשקבלן רוצה להוזיל את הצעת המחיר הוא מתפשר על האיכות והמקצועיות של הפועלים, כלומר שבכדי להוזיל עלות של שיפוץ, נשכרים "חאפרים" לצורך העבודה, כשלעתים הם אינם מומחים לתחום. התוצאה תהיה בהתאם, תקלות ותיקונים יתרחשו בעתיד, ובעל הנכס ישמע מאנשי מקצוע שיגיעו לתקן, הערות כמו "מי עשה לך את זה? איך עשו לך דבר כזה?"

הצעה מטעה – כשהקבלן רוצה להוזיל את הצעת המחיר הוא יכול לתת הצעה כללית, ללא מפרט מסודר וללא כתב כמויות. הדבר נעשה במכוון, כדי לפתות את הלקוח ולסבר את אזנו במחיר צנוע, אך במהלך העבודה מסתבר ללקוח שהמחיר לא כלל את אריחי הקרמיקה, את הצביעה המיוחדת ובסופו של דבר העלות מטפסת כשהלקוח שבוי בידי הקבלן.

עבודה "בשחור" – כשקבלן רוצה להוזיל את הצעת המחיר הוא עלול להציע הצעת מחיר שבה המיסים לא נכללים בחשבון, אך זו עבודה ללא אחריות, שאינה חוקית, ומסכנת את הלקוח בקנס כבד.

קבלן מחוסר עבודה, חדש, או שאינו מקצועי יוזיל את שכרו כדי לקבל את העבודה. הצעת המחיר עשויה להיות זולה אך התמורה של קבלן שאינו מנוסה תהיה בהתאם. הניסיון בתחום הבניה והשיפוצים הינו בעל ערך כלכלי רב.

עבודות נוספות במקביל – לעתים בגלל שהצעת המחיר כה זולה, הקבלן חש צורך לקבל עבודות נוספות במקביל ולדלג בין העבודות, ואז ייעלם למספר ימים במהלך תקופת העבודה, למורת רוחו של הלקוח. בדרך כלל במצבים כאלה הקבלן לא יעמוד בלוח הזמנים, ולא יהיה נגיש וקשוב ללקוח.

אם כן, השמחה שחשנו בעת קבלת הצעת המחיר הזולה עלולה להתחלף בצער ובעגמת נפש כאשר נגלה שהזול הוא היקר, ושאת הכסף הרב שחסכנו בזמן השיפוץ , ניאלץ להוציא על תיקונים וחילופים לאחריו.

בבואנו לקבל החלטה בדבר עלות השיפוץ, רצוי לבחון היטב את הצעת המחיר בתשומת לב למרכיבים שהעלינו בפניכם. על ההצעה להיות הוגנת ומיטבית, דהיינו הצעה הנותנת מענה של חומרים איכותיים ובעלי מקצוע מומחים, הצעה מפורטת ועל ידי קבלן שיהיה אמין ובעל ניסיון.

חברת "ידיד בניה וחידושים" בראשותו של איציק ידיד תשמח לתת לכם הצעת מחיר לשיפוץ ובניה. הצעת המחיר שלנו תיתן לכם את התמורה המלאה לכספכם.