מחירון שיפוץ דירה

מחירון שיפוץ דירה

מחירון שיפוץ דירה

אחד הדברים שבהם נמצא את עצמנו מתעסקים לא מעט כאשר נרכוש בית הוא השיפוץ של הבית והתאמתו לצרכינו. לעתים נרצה דווקא לרכוש בית שצריך לעבור שיפוץ ובכך אפילו לחסוך מעט במחיר רכישת הבית ואת שארית הכסף להוציא על שיפוץ.

גם כאשר אנו מחליטים לשפץ את הבית שאותו רכשנו נוכל לעשות זאת במספר תקציבים. בתקופה זו המחירים של שיפוץ דירה משתנים מקבלן לקבלן וכמובן משתנים בהתאם לצרכים ולרצונות שלנו בתור בעלי הדירה. במסגרת השיפוץ נאלץ לקבל עשרות החלטות כאשר כולן חשובות ויקבעו בעצם איך יראו החיים שלנו בבית לאחר השיפוץ.

אז כפי שציינו ניתן לשפץ את הדירה בכמה תקציבים, כאשר אם החלטנו על חסכון בתקציב ושיפוץ בעלויות נמוכות נאלץ להתפשר על מספר דברים. למשל בשיפוץ בעלויות נמוכות, נבחר במטבח מוכן כזה המגיע מתוך דגם מקטלוג של חברת מטבחים כך שהמטבח בסופו של דבר יהיה סטנדרטי ובלי יותר מידי אלמנטים עיצוביים שאנחנו הוספנו בעוצמנו. כמובן שתמיד ניתן לבצע שפצורים ושינויים בשלב מאוחר יותר, אך בכדי לחסוך יש להתחיל עם הסטנדרט.

להלן כמה דוגמאות של מחירים ממוצעים לעבודות שיפוץ דירה:

סוג העבודה מחיר בשקלים
צביעת דירה 1500-15000
שבירת קירות 45-100 למ"ר
שיפוץ קומפלט 70000-250000
שיפוץ דירה קטנה 50000-100000
שיפוץ מטבח קומפלט 2000-30000
בניית מערכת חשמל חדשה 15000-25000
שיפוץ חדרי אמבטיה 1000-8000
מזנון גבס 700-3000
נישת גבס לטלוויזיה 500-2000

השבחת נכס

אלמנט נוסף שיוכל להוזיל עלויות טמון בבחירת אביזרים זולים יחסית כגון ברזים מתוצרת סין, קרמיקה לאמבטיה תוצרת סין וכן הלאה, שכן המוצרים שמגיעים מסין נחשבים לזולים יחסית ביחס למתחריהם בשוק. בהיבט של הנגרות, שיפוץ בתקציב זול ישלח אותנו להשתמש בעץ שהוא לאו דווקא עץ גושני מלא, אלא בארונות חדרי השינה והמטבח שלנו נוכל לדוגמא לבחור בעץ סיבית שכן הוא נחשב לעץ בעלות נוחה יחסית.

לעומת זאת, במידה והחלטנו שאנו לא חוסכים בשיפוץ הבית והתקציב הכולל של השיפוץ יהיה גבוה יחסית נוכל להנות ממספר רב של אלמנטים יוקרתיים. אם בחרנו לשפץ בעלויות נמוכות וחסכנו מעט באביזרים המשלימים, כאשר אנו משפצים דירה במחיר גבוה נוכל לבחור במקלחון איכותי תוצרת איטליה, אסלה תלויה ומיכל הדחה נסתר שכל אלו נחשבים למוצרי אינסטלציה יוקרתיים יותר אשר מקנים לבית אלמנט של בית יוקרתי יותר. אחד האלמנטים שיותר מייקרים שיפוץ כללי של בית או דירה הוא כל הנושא של פרזול שבא לידי ביטוי במנגנון המגירות, פתיחת הארונות ועוד.

בנוסף נוכל להשתמש בקירות גבס תלויים בעוד שהדלתות לחדרים יהיו דלתות נסתרות אשר נכנסות לתוך קיר הגבס ובכך להוסיף עוד אלמנט יוקרתי לבית. בהיבט של המטבח, כאשר אנו מחליטים לבחור עיצוב יוקרתי, לרוב אדריכל יעצב עבורנו את המטבח באופן פרטני אשר בו כל האלמנטים נעשים במיוחד עבור הצרכים שלנו, כגון מטבח בהרכבה אישית בו ניתן לשלב אי באמצע המטבח או בר לצידו של המטבח וכן הלאה.

בנוסף נוכל לשלב יותר אלמנטים עיצוביים כגון חיפוי זכוכית לקירות או חיפוי פסיפס לחדר האמבטיה ולמטבח בעוד שלקירות הסלון והחדרים נוכל לשלב אלמנטים של קיר מעוצב באמצעות טיח ונציאני וכדומה.

המחירון של שיפוץ כללי של דירה יכול לנוע בין 100,000 שקלים ולהגיע גם עד מליון שקלים, הכל תלוי עד כמה רחוק אנחנו הולכים עם מוצרי החשמלי המיוחדים, האלמנטים העיצוביים והגימורים.