השבחת נכס

שיפוצניקים במרכז -שיפוץ דירה להשבחת נכס

שיפוצניקים במרכז

בשנים האחרונות שוק הנדל"ן בארץ נחשב לשוק שההשקעה בו היא בגדר השקעה בטוחה. נכסים אשר נקנו באמצע שנות האלפיים בערים מסוימות כמו באר שבע, דימונה, נתניה, חיפה וערים אחרות עלו בעשרות ואפילו במאות אחוזים.

אפילו בערים כמו תל אביב שנחשבת לעיר שבה הנדל"ן הגיע לאיזה מחיר מקסימום אנו ערים לעלייה מתמדת במחירי הדירות בשיעור של מספר אחוזים בשנה. לכן אין ספק שהשקעה בדירה בארץ היא בהחלט השקעה בנכס מניב במיוחד במציאות שבה הריבית בבנק כה נמוכה, דבר שמעודד אותנו להשקיע בשוק הנדל"ן. שיפוץ דירה להשבחת נכס באזורים אלו – עשוי עוד יותר להעלות את מחיר הנכסים.

כאשר אנו מחליטים לרכוש דירה אין ספק כי נשים להבדלים מהותיים בין דירות משופצות לדירות שאינן משופצות. הדבר סך הכל נשמע הגיוני שכן דירה משופצת היא נכס אשר השביחו אותו ולכן היא דירה ששווה יותר מערכה של דירה אשר לא שיפצו אותה ולא נגעו בה, זאת מאז שהקבלן מסר אותה לראשונה לדייר הראשון לפני כמה עשרות שנים. כאשר נרצה לרכוש דירה נעדיף תמיד לחפש דירה אשר היא איננה משופצת על מנת שאנו נוכל לשפץ את הדירה על מנת להשביח את הנכס בעצמנו.

שיפוץ דירה להשבחת נכס – איך זה עובד?

שיפוצניקים במרכז למרות שלרוב נעדיף לרכוש דירה שאיננה משופצת, חשוב לראות כי הבניין הוא אכן במצב טוב או לאחר שיפוץ וחיזוק יסודות שכן זהו גם אלמנט חשוב בערך הבית. כאשר נרצה להתחיל בשיפוץ הדירה לצורך השבחת הנכס עומדות בפנינו שתי בחירות.

האחת היא שיפוץ הדירה בעלות נמוכה יחסית וזה במידה ואנו מחליטים להשכיר את הדירה לשוכר משנה לאחר הרכישה שלה בעוד שהאופציה השנייה שלנו היא שיפוץ הדירה באופן יוקרתי על ידי הוצאת כסף רב יותר וזה בדרך כלל אם המטרה שלנו היא לגור בנכס לאחר השיפוץ, אך בשני המקרים אנחנו מדברים על השבחה של הנכס, בין אם להשכיר את הנכס לשוכר במחיר גבוה יותר ובין אם ביום מן הימים למכור אותו במחיר גבוה יותר מסכום הרכישה.

במידה והחלטנו להשכיר את הדירה לעיתים נעדיף רק לערוך בה שיפוץ קוסמטי שכולל החלפת כל אביזרי האינסטלציה, לעיתים נחליט גם לרצף את הדירה בפרקט שייתן לדירה מראה יוקרתי אך שעלותו היא איננה גבוה.

בידנו עומדת גם אפשרות שנייה שהיא למעשה השקעה בשיפוץ כולל שבו נרצה להרוס את הבית לגמרי ולתכנן בעזרת אדריכל שיפוץ מקיף ואולי תכנון מחדש של חלל הבית במידת האפשר והתאמה אישית של המטבח, חדר האמבטיה וכדומה.